Ładowarka do telefonu na motocykl – jak kupić najlepszą?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Ładowarka do telefonu na motocykl – jak kupić najlepszą?

Ładowarka do telefonu podczas jazdy motocyklem może okazać się nieocenionym wsparciem. Jakiego jej typu jednak powinniśmy szukać?

Podczas jazdy jakimkolwiek pojazdem nie powinniśmy używać telefonu, chyba że robimy to w legalny sposób. Najczęściej jednak kończy się to na specjalnej słuchawce bezprzewodowej, dzięki której możemy odbierać lub odrzucać połączenia bez sięgania po naszego smartfona. Telefon jednak nie musi nam służyć jedynie do przeglądania social mediów czy odpisywania na wiadomości w trakcie jazdy. Z jego pomocą bowiem jesteśmy na przykład w stanie używać nawigacji, która potrafi być pomocna w naprawdę wielu przypadkach – nieważne, czy manewrujemy po mieście, czy może potrzebujemy pomocy podczas dłuższej trasy.

Nic więc dziwnego, iż uchwyty do telefonu na motocykle są aż tak popularne. Takie sprzęty najczęściej służą nam do nawigacji czy też… ładowania telefonu. Jakie mamy więc opcje w kwestii ładowarek motocyklowych?

Ładowarka do telefonu na motocykl – najlepiej zamontowana w uchwycie

Korzystając z ładowarki samochodowej, najczęściej będziemy korzystali z gniazda zapalniczki lub wbudowanych portów USB, jeżeli mowa tu o nowszych modelach. Co zaś pozostaje nam w przypadku motocykli? Najczęściej wykorzystywaną opcją jest tutaj uchwyt, który już na starcie posiada wbudowane gniazdo USB. By zaczęło ono działać, musimy po prostu odpowiednio je skonfigurować, tak aby akumulator w naszym jednośladzie był w stanie bez problemu tego typu gniazdo zasilać. Dzięki temu jesteśmy w stanie podłączyć naszego smartfona i nie martwić się, iż wyładuje nam się w połowie drogi.

Warto jednak pamiętać, iż dobry uchwyt do smartfona na motocykl powinien przy okazji mieć również inne ważne funkcje. Istotne jest na przykład zaimplementowanie specjalnego pokrowca, dzięki któremu nasz telefon będzie osłonięty przed deszczem czy odpryskami, które mogłyby uszkodzić obudowę. Warto jednak pamiętać, iż dobry pokrowiec tego typu pozwoli nam na dalsze używanie telefonu, na przykład podczas postoju. Ponownie przypominamy – nie używajmy telefonu w trakcie jazdy!

Ładowarka indukcyjna w uchwycie motocyklowym – czy ma ona sens?

Niektóre telefony nowszej generacji są wyposażone w ładowanie indukcyjne. Oczywiście nie jest to już żadną nowością na rynku, lecz nadal na taką technologię mogą sobie pozwolić tylko flagowe modele. Co więc w przypadku, kiedy posiadamy taki telefon, a w trakcie jazdy chcemy ograniczyć liczbę plątających się kabli do zera? Świetną opcją będzie wtedy zakup specjalnego uchwytu do motocykla z ładowarką indukcyjną. Dzięki temu podczas umieszczania naszego telefonu w uchwycie ładowanie rozpocznie się automatycznie. Jest to naprawdę ogromna wygoda, jeżeli oczywiście nasz telefon wspiera taką funkcję.

Zdj. główne: Rohit Tandon/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*